Musträstas

Autor / David Harrower
Lavastaja / Johan Elm
Kunstnik / Eugen Tamberg
Valguskunstnik / Karmen Tellisaar (Endla teater)
Helikunstnik / Tõnis Leemets
Etenduse juht / Oliver Reimann

Osades:
Una / Ester Kuntu
Ray / Hendrik Toompere (Eesti Draamateater)

Koostöölavastus Oliivipuu OÜ-ga

Una on jalutanud sisse tehasesse, kus Ray töötab.
Ray on Una kiiruga kõrvalisse ruumi viinud.
Nad ei ole üle viieteistkümne aasta kohtunud.

Kui Una oli varateismeline ja Ray neljakümneaastane, sidusid nad oma elud nii tugevalt teineteise külge, et see teeb haiget. Mida on neil teineteisele öelda? Mida küsida? Mida nõuda?
Algab katkendlik, lausa katkine dialoog, kus mõlemad osapooled püüavad mõista, miks niimoodi juhtus. Ja kas seda saaks nimetada armastuseks?
See on inimlik, tundlik ja otsekohene psühholoogiline väljakutse, mis uurib inimese nõrkust. Sellist nõrkust, mis paneb meid pimesi kellegi külge klammerduma.

David Harrower (1966) on šoti näitekirjanik, kelle üks tuntumaid teoseid, “Musträstas” (“Blackbird”, 2007), on paelunud publikut üle maailma ja võitnud muuhulgas ka Laurence Olivier’ auhinna parima uue näidendi eest.

Nii Ester Kuntu kui ka Hendrik Toompere (Eesti Draamateater) olid Eesti teatri auhindade nominendid 2022. Hendrik Toompere pälvis Ray rolli eest parima meespeaosatäitja auhinna.

2022. a Eesti teatri auhindade jagamisel pälvis Hendrik Toompere parima meespeaosatäitja laureaadi tiitli ja Ester Kuntu oli parima naispeaosa nominent.

Etenduse kestvus 1h40min ühes vaatuses.

Esietendus 14.04.2022

Liitu uudiskirjaga

Soovid saada esimesena teada, mis on meie järgmine uus lavastus ja endale parima hinna ning istekohaga pilet napsata? Siis liitu meie uudiskirjaga ja saadki teada!